Hakkımızda

Grubumuz, kimyasal hammaddelerin üretimi ve ticaretinde yurtdışında biriktirmiş olduğu on yıllarca tecrübeyi değerlendirerek , Türkiyede ESENKİM adı altında hammadde tedariğinde lider olmak için adım atmıştır.  
Firmamız ana kimyasalların yanında metal grupları ve kağıt üretiminde kullanılan hammaddeleride tedarik etmektedir.

Firmamızın , Amonyum Klorür , Klor Parafin ve Kostik Soda gibi hammaddelerin yurtdışında üretici tesislerle olan ortaklıkları , ürünlerin sürekli denetim ve analizlere tabi tutulması ve en iyi kalitede ülkemize gelmesine sebep olmuştur.

VİZYONUMUZ

En çok yatırım yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımız ile farklı sektörler için birinci sınıf hammadde üretmek, ürünlerimizi kullanan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, global piyasalardaki fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin hizmetine sunmuş olduğu ürünlerde her zaman kalite ve sürekliliği ön planda tutan firmamız, teknolojik gelişmelere ve yeniliklere sürekli bağlı kalarak zirvedeki yerini sağlamlaştırmak, Müşterilerimizin gereksinimlerinden ötesine geçecek şekilde, bilgimizi ve ürün çeşitliliğimizi artırmak.

Stratejimiz

Üretimini yaptığımız ürünlerin satışı ile Ülkemizde liderliğimizi korumak, uluslararası arenada pro-aktif rolümüze devam etmek,
Müşterilerimizin memnuniyetini ve Pazardaki etkinliğimizi arttırmak, İş ortaklarımızı eşitlendirerek, müşterilerimize alternatif rekabetçi ürünler sunmak, Sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak, çalışma sermayemizi güçlendirmek, Kimyasal tedariğinde hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktır.