Hakkımızda

ESENKİM, Türkiye’de kimyasal hammaddelerin üretimi ve ticaretinde yıllarca biriktirilmiş tecrübeyi değerlendirerek, hammadde tedariğinde lider olma hedefine adım atmıştır. Ana kimyasalların yanı sıra metal grupları ve kağıt üretiminde kullanılan hammaddeleri de tedarik etmektedir.

Firmamızın, amonyum klorür, klor parafin ve kostik soda gibi hammaddelerin üretici tesislerle olan ortaklıkları, ürünlerin sürekli denetim ve analizlere tabi tutulması, en iyi kalitede ülkemize gelmesini sağlar. Ayrıca, hammaddelerin yurtdışından üretici tesislere direk bağlantısı, müşterilerimize dünya standartlarında hammaddeler sunmasını mümkün kılar.

Vizyonumuz

En çok yatırım yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımız ile farklı sektörler için birinci sınıf hammadde üretmek, ürünlerimizi kullanan firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, global piyasalardaki fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak.

Misyonumuz

Müşterilerimizin hizmetine sunmuş olduğu ürünlerde her zaman kalite ve sürekliliği ön planda tutan firmamız, teknolojik gelişmelere ve yeniliklere sürekli bağlı kalarak zirvedeki yerini sağlamlaştırmak, Müşterilerimizin gereksinimlerinden ötesine geçecek şekilde, bilgimizi ve ürün çeşitliliğimizi artırmak.

Stratejimiz

Üretimini yaptığımız ürünlerin satışı ile Ülkemizde liderliğimizi korumak, uluslararası arenada pro-aktif rolümüze devam etmek,
Müşterilerimizin memnuniyetini ve Pazardaki etkinliğimizi arttırmak, İş ortaklarımızı eşitlendirerek, müşterilerimize alternatif rekabetçi ürünler sunmak, Sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak, çalışma sermayemizi güçlendirmek, Kimyasal tedariğinde hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktır.