Sodyum Bikarbonat

Firmamız birinci el den ve en kaliteli kimyasal ürünleri tedarik etmektedir. 

Sodyum Bikarbonat

Firmamız birinci el den ve en kaliteli kimyasal ürünleri tedarik etmektedir. 

Sodyum Bikarbonat Nedir ?

NaHCO3 formülüne sahip sodyum hidrojen karbonat veya Sodyum bikarbonat, karbonik asit ile kombinasyon halinde sodyum tuzlarından biridir. Bu bileşim kokusuz ve tatsızdır ve beyaz veya kristal toz şeklindedir. Sodyum Bikarbonat , Soda olarakta tanınmaktadır. Sodyum bikarbonat nemi emer ve kokuyu giderir.
Uzun süredir bilindiği ve yaygın olarak kullanıldığı için Sodyum bikarbonatın kabartma tozu, ekmek sodası, yemek sodası ve soda bikarbonatı gibi birçok farklı adı vardır.
Serin (oda sıcaklığında) ve kuru tutulursa (nemli havayı dışarıda tutmak için hava geçirmez bir kap önerilir), sodyum bikarbonat önemli miktarda bozunmadan en az iki veya üç yıl saklanabilir.

ÜRÜN GÖRÜNÜMÜ :‌ BEYAZ KATI

FORMÜL (FORMULA) : NAHCO3

AMBALAJ : 25 KG ÇUVALLARDA

Kimyasal Adı : Sodıum Bıcarbonate
Sodyum Bikarbonat

Sodyum Bikarbonat

Sodyum Bikarbonat Nerelerde kullanılır ?

  • Yemek pişirmede, Soda öncelikle bir mayalama maddesi olarak pişirmede kullanılır. Asitle reaksiyona girdiğinde, hamurun genişlemesine neden olan ve keklerde, hızlı ekmeklerde, sodalı ekmeklerde ve diğer fırınlanmış ve kızartılmış gıdalarda karakteristik doku ve tahıl oluşturan karbondioksit açığa çıkar.
  • Kabartma Tozu, Birçok kabartma tozu formu, kalsiyum asit fosfat, sodyum alüminyum fosfat veya tartar kremi ile birleştirilmiş bu bileşiği içerir.
  • Hafif Dezenfektan, Soda , Zayıf dezenfektan özelliklerine sahiptir. ve bazı organizmalara karşı etkili bir fungisit olabilir. Soda küf kokularını emeceğinden, kitapların daha az kötü kokmasını sağlamak için kullanılmış kitapçılar için güvenilir bir yöntem haline gelmiştir.
  • Yangın söndürücü, bu bileşiğin ısıtılması karbondioksit saldığından, küçük yağ veya elektrik yangınlarını ateşin üzerine atılarak söndürmek için kullanılabilir. Ancak fritözlerde yangınlara uygulanmamalıdır.
  • Tarım, Soda yapraklara uygulandığında mantarların büyümesini engelleyebilir; ancak mantarı öldürmez. Aşırı miktarda sodyum bikarbonat meyvelerde renk bozulmasına (yüzde iki solüsyon) ve kloroza (yüzde bir solüsyon) neden olabilir.
  • Tıbbi kullanımlar ve sağlık, 
  • Kişisel Temizlik, Bu bileşik ayrıca bazı gargaralarda bileşen olarak kullanılır. Antiker ve aşındırıcı özelliklere sahiptir.
  • Veterinerlik kullanımları, Sodyum hidrojen karbonat, sığır yemi takviyesi olarak, özellikle rumen için tamponlama maddesi olarak kullanılır.
  • Temizlik maddesi, Sodyum bikarbonat, soda püskürtme adı verilen boya ve korozyonu gidermek için bir işlemde kullanılır. Kumlama ortamı olarak sodyum bikarbonat, silika kumu aşındırıcı ortamdan zarar görebilecek alüminyum, bakır veya ahşap gibi daha yumuşak ve daha az esnek alt tabakalardan yüzey kirliliğini gidermek için kullanılır.
  • Koku kontrolü, Genellikle kabartma tozunun etkili bir koku giderici olduğu iddia edilir ve kokuyu emmek için buzdolabında açık bir kutunun tutulması tavsiye edilir.

Fiyat Teklifi / Sipariş Formu

Esenkim - Satış Ve Pazarlama

Çaybaşı Mahallesi , Burhanettin Onat Caddesi, 
No. 34, Daire 7, MURATPAŞA, ANTALYA
E: sales@esenkim.com
T: 05069994099 – 05069999707

Hakkımızda

Firmamız hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Instagram

Instagram sayfamız için buraya tıklayınız.

4.7 3 Oylar
Article Rating
Open chat
Bizi Arayınız.